Kupno / sprzedaż nieruchomości bez pośredników

Rynek nieruchomości w roku 2017
Sierpień 2, 2012
Zakup nowego lub używanego mieszkania
Październik 2, 2015

Osoby, które decydują się na kupno lub sprzedaż domu, mieszkania lub działki mają dwie możliwości. Poszukiwać albo samodzielnie wystawić ofertę lub wynająć agencję nieruchomości, która będzie pośredniczyć w transakcji. Każde rozwiązanie ma tradycyjnie swoje plusy oraz niedogodności z nim związane. W tym artykule, ekspert naszego biura nieruchomości przeanalizuje wariant bez udziału pośredników.

Jednym z najważniejszych czynników, który może zdecydować o wybraniu opcji bez doświadczonego agenta biura nieruchomości, jest ekonomia. Z pewnością jest rozwiązanie zdecydowanie tańsze. Prowizja agenta wynosi zazwyczaj ok. 2% ceny transakcyjnej. Jeżeli chcemy oszczędzić na pośredniku, musimy się przygotować na spędzenie długich godzin przy tworzeniu ofert, analizy finansowej i wreszcie zawarciu umowy.

Bądź wiarygodny

Powiedzenie, że reklama jest dźwignią handlu jest truizmem, ale musimy zrobić wszystko, aby nasze ogłoszenie wyglądało na wiarygodne. Jak je skutecznie wypromować? Przede wszystkim zastanówmy się, kto będzie naszą główną grupą docelową.

– Jeżeli chcemy dotrzeć do osób starszych – skorzystajmy z ogłoszeń prasowych. Ludzie sędziwego wieku prawdopodobnie nie będą poszukiwać ofert kupna nieruchomości w internecie,
– Internet, serwisy społecznościowe oraz branżowe będą oczywiście priorytetem dla grupy docelowej, w której znajdować się będą studenci, młode małżeństwa itd.
– Telegazeta – najrzadziej spotykana forma reklamy, aczkolwiek warto się nad nią pochylić. Ceny nie powinny być wysokie,

Przygotowując ofertę, należy przeczytać ją kilkakrotnie, aby upewnić się, że żadna istotna informacja dla kupującego nie została przez nas pominięta, a gdy już opublikujemy ofertę – przygotujmy się na regularne odpowiadanie na maile, odbieranie telefonów i dbanie o relację z potencjalnymi nabywcami, nawet gdy ci ostatecznie nie zdecydują się na zakup – mimo wszystko mogą polecić nas innym.

Komentarze są wyłączone.